ULTRA OIL HD SERİSİ

Wiper Ultra HD Motor Yağları, API performans sınıfları CF standardını karşılayan tek viskozite dereceli motor yağlarıdır. Yüksek performanslı baz yağlar ile kül bırakmayan dispersan katıklar, metalik deterjanlar ve oksidasyonu, aşınmayı, korozyonu ve paslanmayı önleyen dengeli bir katık sistemiyle formüle edilmiş, ağır hizmet tipi, tek mevsim dizel motor yağlarıdır.

Özellikleri ve Faydaları: Silindir gömleği, segman ve yatak aşınmalarına karşı motoru korur. Yüksek Toplam Baz Sayısı (TBN) sayesinde korozyona karşı motorda üstün koruma sağlar Mükemmel deterjan/dispersan özelliği nedeniyle piston ve segman yuvalarında oluşan tortu ve kurumu en aza indirir. Tortu ve kurum oluşumunu en aza indirerek motor ömrünü artırır.

Kullanım Yerleri: Tarım, endüstri ve şantiyelerde kullanılan hareketsiz dizel motorlarda kullanılması tavsiye edilir. Normal veya yüksek kükürt içeren yakıtlarla çalışan hareketsiz dizel motorlarda kullanılmak üzere geliştirilmiştir. 2 zamanlı motorlar da dahil dizel motorla çalışan makinelerde kullanılması tavsiye edilir.